مک بوک پرو ۱۳ اینچی جدید با تراشه M2 اکنون از طریق Apple.com و اپلیکیشن اپل استور در سراسر جهان قابل سفارش است. طبق گفته اپل، اولین تحویل به مشتریان و در دسترس بودن در فروشگاه از جمعه، ۲۴ ژوئن آغاز خواهد شد.

برخی از پیکربندی‌های سفارشی با حافظه و فضای ذخیره‌سازی ارتقا یافته تخمین‌های حمل و نقل را تا اوایل ماه آگوست در ایالات متحده انجام داده‌اند.

مک بوک پرو ۱۳ اینچی جدید دارای طراحی مشابه مدل قبلی است که شامل نوار لمسی و دو پورت تاندربولت ۳ می‌شود. تنها تغییر قابل توجه تراشه M2 با CPU هشت هسته‌ای و GPU ده هسته‌ای است. اپل اعلام کرد تراشه M2 در مقایسه با تراشه M1 تا ۱۸ درصد پردازنده سریع‌تر، ۳۵ درصد پردازنده گرافیکی سریع‌تر و ۴۰ درصد موتور عصبی سریع‌تر دارد.

 

مقایسه تراشه‌های M2 و M1 رو ببینید: معیارهای فاش شده تأیید می‌کنند که تراشه M2 تا ۲۰ درصد سریعتر از M1 است

 

با تراشه M2، مک بوک پرو ۱۳ اینچی را می‌توان با حداکثر ۲۴ گیگابایت حافظه یکپارچه پیکربندی کرد، در حالی که تراشه M1 حداکثر ۱۶ گیگابایت حافظه دارد. این نوت بوک همچنین تا ۲ ترابایت حافظه SSD را پشتیبانی می‌کند. مطابق با مدل قبلی، قیمت از ۱۲۹۹ دلار در ایالات متحده شروع می‌شود و گزینه‌های رنگ نقره‌ای و خاکستری فضایی برای انتخاب در دسترس است.

اپل همچنین مک بوک ایر بازطراحی شده با تراشه M2 را عرضه می‌کند، اما تا ماه آینده برای سفارش در دسترس نیست. یکی از تفاوت‌های قابل توجه بین نوت‌بوک‌ها این است که مک بوک ایر از طراحی بدون فن بهره می‌برد، در حالی که مک بوک پرو دارای سیستم خنک‌کننده فعال است تا از عملکرد پایدار برای کاربرانی که جریان کاری سخت‌تر دارند، اطمینان حاصل کند.

 

خرید مک بوک پروهای ۲۰۲۲:

 

مک بوک پرو ۱۳ اینچ M2 اپل MNEQ3LL/A 2022 - نقره‌ای

 

مک بوک پرو ۱۳ اینچ M2 اپل MNEP3LL/A 2022 - نقره‌ای

 

مک بوک پرو ۱۳ اینچ M2 اپل MNEJ3LL/A 2022 - خاکستری فضایی

 

مک بوک پرو ۱۳ اینچ M2 اپل MNEH3LL/A 2022 - خاکستری فضایی