با افزایش روزافزون اندازه صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند، رسیدن به بالای صفحه نمایش آیفون شما با استفاده از یک دست ممکن است غیرممکن باشد. خوشبختانه، اپل روش جالبی برای پایین آوردن صفحه نمایش آیفون برای غلبه بر این مشکل اضافه کرده است: قابلیت دسترسی.

قابلیت دسترسی، بالای صفحه نمایش آیفون شما را پایین می‌آورد تا بتوانید با یک دست به همه چیز برسید. در این مطلب نحوه استفاده از آن آورده شده است.

 

نحوه استفاده از قابلیت قابلیت دسترسی در آیفون با فیس آیدی

اگر آیفون شما از فیس آیدی استفاده می کند و دکمه هوم ندارد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که انگشت خود را از پایین صفحه بکشید. برای درست کردن این موضوع، باید انگشت خود را از پایین صفحه، درست بالای نوار صفحه اصلی شروع کنید. صفحه نمایش آیفون شما باید به سمت پایین کشیده شود و به شما امکان می دهد به هر آیتمی در بالا دسترسی داشته باشید، مرکز کنترل را باز کنید یا به راحتی به اعلان های خود دسترسی داشته باشید.

برای اینکه صفحه آیفون خود را به حالت عادی برگردانید، کافی است روی یک برنامه یا اعلان ضربه بزنید یا روی فلش بالای صفحه ضربه بزنید.

 

نحوه استفاده از قابلیت قابلیت دسترسی در آیفون با فیس آیدی

 

نحوه استفاده از قابلیت قابلیت دسترسی در آیفون با تاچ آیدی

اگر آیفون شما دارای دکمه هوم با قابلیت تاچ آیدی است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دکمه هوم را دو بار لمس کنید. مطمئن شوید که روی دکمه هوم نزنید. فقط دو بار به آرامی بدون اعمال فشار به آن ضربه بزنید. با این کار بالای صفحه آیفون شما پایین می آید تا بتوانید به راحتی به هر چیزی که نیاز دارید دسترسی پیدا کنید.

برای اینکه صفحه آیفون خود را به حالت عادی برگردانید، کافی است روی یک برنامه یا اعلان ضربه بزنید یا روی فلش بالای صفحه ضربه بزنید.

 

نحوه استفاده از قابلیت قابلیت دسترسی در آیفون با تاچ آیدی