از آنجایی که ایرپاد و ایرپاد پرو با اپل آیدی شما ارتباط دارند، باید قبل از اینکه آنها را به دیگران بدهید یا آنها را بفروشید، آنها را ریست کنید. در غیر این صورت، هدفون‌ها همچنان در حساب اپل شما نمایش داده می‌شوند. همچنین اگر ایرپادها را ریست نکنید، جفت کردن ایرپادها با دستگاه جدید برای مالک جدید مشکل خواهد بود. نکته جالب این است که شما فقط باید ایرپاد خود را از یکی از دستگاه‌های جفت شده خود حذف کنید و آنها به طور خودکار از سایر دستگاه‌ها حذف می‌شوند.

مراحل جدا کردن ایرپادها، صرف نظر از اینکه ایرپادهای نسل اول، دوم یا سوم، ایرپاد پرو یا ایرپاد مکس باشند، یکسان خواهند بود. در ادامه نحوه انجام این کار را بررسی می‌کنیم.

 

نحوه ریست کردن ایرپاد یا ایرپاد پرو

اطمینان حاصل کنید که ایرپاد شما در طول فرآیند ریست به آیفون شما متصل است. همچنین مطمئن شوید که هر دو ایرپاد در جعبه شارژ قرار دارند. سپس این مراحل را دنبال کنید:

  • قاب شارژ ایرپاد را باز کنید و مطمئن شوید که با آیفون شما جفت شده است.
  • به Settings > Bluetooth در آیفون بروید.
  • روی دکمه i در کنار ایرپاد ضربه بزنید.
  • روی گزینه Forget This Device ضربه بزنید.
  • با زدن مجدد گزینه Forget Device از منوی باز شده، انتخاب خود را تأیید کنید.
  • یک کادر ظاهر می‌شود و به شما هشدار می‌دهد که حذف ایرپاد از دستگاه شما باعث قطع اتصال آن از سایر دستگاه‌ها و حساب آیکلود شما می‌شود.
  • مجدداً با ضربه زدن روی Forget Device، انتخاب خود را تأیید کنید.
  • اکنون در حالی که قاب ایرپاد شما باز است، دکمه پشت قاب را برای حدود ۱۵ ثانیه فشار داده و نگه دارید. چراغ وضعیت ابتدا به رنگ کهربایی و سپس سفید چشمک می‌زند و تأیید می‌کند که ایرپاد شما ریست شده است.

 

نحوه ریست کردن ایرپاد یا ایرپاد پرو

 

پس از جدا شدن و ریست، می‌توانید ایرپاد خود را بفروشید و مالک جدید می‌تواند به راحتی آنها را به آیفون، آیپد و یا مک خود متصل کند.

 

تنظیم مجدد ایرپادها با سایر هدفون‌های بی‌سیم متفاوت است

جدا کردن و تنظیم مجدد ایرپاد، ایرپاد پرو و یا ایرپاد مکس از آیفون کمی با سایر هدفون‌های بلوتوث متفاوت است. این در درجه اول به دلیل قابلیت Find My است که به شما امکان می‌دهد در صورت سرقت یا جابجایی آنها را ردیابی کنید. نکته مثبت این است که مراحل اضافی همچنین تضمین می‌کند که هیچ کس دیگری نمی‌تواند ایرپاد شما را ریست و به راحتی از آن برای خود استفاده کند.