پس از مدت‌ها انتظار، متا این هفته از قابلیت انتقال تاریخچه چت، عکس‌ها، ویدئوها و پیام‌های صوتی واتس اپ از اندروید به آیفون با حفظ رمزگذاری انتها به انتها خبر داد. این سیستم از برنامه Move to iOS اپل برای گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کند و می‌توان آن را در طول فرآیند راه‌اندازی برای آیفون جدید (یا بازنشانی کارخانه‌ای) آغاز کرد.

این مطلب مراحل مربوط به انتقال تاریخچه چت واتس اپ شما را از گوشی اندرویدی به آیفون انجام می‌دهد. این ویژگی همه موارد موجود در تاریخچه واتس اپ شما از جمله متون، پیام‌های صوتی و فایل‌های مدیا را به یک آیفون جدید منتقل می‌کند.

 

چگونه تاریخچه چت واتس اپ خود را از اندروید به آیفون منتقل کنیم

 

توجه داشته باشید که انتقال تاریخچه چت واتس اپ فقط در دستگاه‌های اندرویدی دارای اندروید ۵.۰ یا بالاتر و آیفون‌های دارای iOS 15.5 یا بالاتر پشتیبانی می‌شود. همچنین، هنگام انتقال، هم گوشی اندروید و هم آیفون باید به یک شبکه وای فای متصل باشند. مراحل زیر شما را در این فرآیند راهنمایی می‌کند.

 

انتقال چت واتس اپ از اندروید به آیفون

۱. در تلفن اندروید خود، برنامه Move to iOS را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید.

۲. فرآیند تنظیم آیفون جدید (یا تنظیم مجدد کارخانه) آیفون خود را شروع کنید.

۳. وقتی صفحه تنظیمات برنامه‌ها و داده‌ها ظاهر شد، Move data from Android را انتخاب کنید.

 

چگونه تاریخچه چت واتس اپ خود را از اندروید به آیفون منتقل کنیم

 

۴. در تلفن اندروید خود، برنامه Move to iOS را باز کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

۵. در آیفون خود، با مشاهده Move from Android روی گزینه Continue ضربه بزنید، سپس منتظر بمانید تا یک کد ده رقمی یا شش رقمی ظاهر شود.

 

چگونه تاریخچه چت واتس اپ خود را از اندروید به آیفون منتقل کنیم

 

۶. کد را در تلفن اندروید خود وارد کنید، واتس اپ را در صفحه Transfer Data انتخاب کنید، سپس روی Start ضربه بزنید.

۷. منتظر بمانید تا تاریخچه و داده‌های واتس اپ شما برای جا به جایی آماده شود. پس از تکمیل فرآیند، از واتس اپ در دستگاه اندروید خود خارج خواهید شد.

۸. هنگامی که آیفون شما به طور کامل راه اندازی شد، واتس اپ را از اپ استور دانلود کنید و با استفاده از همان شماره تلفن وارد سرویس شوید.

 

پس از انجام این مراحل، تاریخچه چت واتس اپ از تلفن اندرویدی شما باید در آیفون جدید شما ظاهر شود.