دانلود نقشه برای استفاده آفلاین راهی عالی برای اطمینان از این است که در صورت از دست دادن سیگنال یا تمام شدن داده، در سفر گم نخواهید شد. اگر آیفون دارید، ممکن است تعجب کنید که چگونه نقشه آفلاین را دانلود کنید. متأسفانه، Apple Maps گزینه‌ای برای دانلود نقشه‌ها برای استفاده آفلاین ندارد. این بدان معناست که برای انجام این کار باید به ارائه‌دهنده نقشه دیگری بروید. خوشبختانه، جایگزین‌های عالی وجود دارد. Apple Maps همچنین از داده‌های تلفن همراه زیادی استفاده می‌کند که دلیل عالی دیگری برای جابجایی و انتخاب دیگر است.

در ادامه سه تا از بهترین برنامه‌های آیفون برای دانلود نقشه‌های آفلاین و نحوه انجام آن را توضیح می‌دهیم.

 

۱. Google Maps

نقشه‌های گوگل یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های اپل مپ است. برای دانلود نقشه‌های آفلاین در گوگل مپس، کافیه آن را باز کرده و وارد شوید. مطمئن شوید که تنظیمات موقعیت مکانی را فعال کرده‌اید. سپس روی عکس پروفایل خود در گوشه سمت راست بالای نوار جستجو ضربه بزنید. با این کار تنظیمات شما باز می‌شود. در تنظیمات خود، به Offline maps > Select Your Own Map بروید. سپس یک نقشه را دانلود کنید.

 

دانلود گوگل مپس

 

می‌توانید برای انتخاب منطقه‌ای که می‌خواهید دانلود کنید، بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی کنید. سپس نقشه را دانلود کنید و گوگل آن را به مدت ۳۰ روز در گوشی شما ذخیره خواهد کرد. گوگل مپس دقیقاً به شما می‌گوید که هر دانلود چقدر فضای ذخیره‌سازی را اشغال می‌کند، بنابراین می‌توانید نقشه را حفظ کنید یا بعد از استفاده آن را حذف کنید. پس از ۳۰ روز، نقشه به طور خودکار منقضی می‌شود، بنابراین این را در نظر داشته باشید.

 

۲. TomTom GO

اگر روزهای استفاده از GPS را به خاطر دارید، شاید از تام‌تام استفاده کرده باشید. اکنون تام‌تام را می ‌وان در دستگاه تلفن همراه خود بدون اتصال به اینترنت استفاده کرد و آیفون شما را به یک دستگاه جی‌پی‌اس تبدیل می‌کند. برنامه TomTom GO به طور خاص برای استفاده آفلاین طراحی شده است و به شما اطمینان می‌دهد که وقتی اتصال اینترنت ندارید، کار می‌کند.

دانلود نقشه آفلاین ساده است. فقط برنامه را دانلود کنید، روی آیکن آن ضربه بزنید و برای شروع، نقشه دانلود را انتخاب کنید. نقشه‌ها بر اساس ایالت مرتب شده‌اند، در برخی از ایالت‌ها برای دریافت کل ایالت به یک یا دو بار دانلود نیاز است.

 

دانلود نقشه Tom Tom Go

 

از نظر فضای ذخیره‌سازی، دانلود نقشه TomTom GO فضای کمتری را نسبت به گوگل مپس اشغال می‌کند. همچنین می‌توانید کل یک ایالت را در یک زمان دانلود کنید، کاری که گوگل انجام نمی‌دهد. اگر ترجیح می‌دهید از داده‌های تلفن همراه استفاده کنید، TomTom GO بدون استفاده از داده‌های زیاد، اطلاعات ترافیک را در اختیار شما قرار می‌دهد، زیرا نقشه‌ها قبلا دانلود شده‌اند.

 

۳. HERE WeGo

HERE WeGo که توسط آمازون و سایر خدمات تحویل استفاده می‌شود، ممکن است نام آشنا نباشد، اما برای کسانی که سعی در استفاده آفلاین از نقشه‌ها دارند، عالی عمل می‌کند. HERE WeGo توسط نوکیا توسعه داده شد اما اخیراً به یک شرکت مستقل تبدیل شده و ارتقاء یافته است. اکنون، این یکی از بهترین برنامه‌ها برای استفاده از نقشه‌های آفلاین است.

برای دانلود نقشه‌های آفلاین، برنامه را باز کنید و در صفحه اصلی به Your Maps > Download maps بروید. سپس به سادگی نقشه منطقه مورد نظر خود را دانلود کنید.

 

دانلود نقشه برای برنامه here we go

 

پس از دانلود نقشه، هر زمان که می‌خواهید بدون داده به مقصد خود بروید، می‌توانید روی استفاده از برنامه آفلاین ضربه بزنید. در حالی که به‌روزرسانی‌های ترافیک را دریافت نمی‌کنید، مسیرهای دقیقی دریافت خواهید کرد. HERE WeGo یک انتخاب عالی برای کسانی است که می‌خواهند زمان استفاده از نقشه‌های آنلاین و آفلاین را کنترل کنند.

 

داده‌ها را ذخیره کنید، به مقصد خود برسید

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید از نقشه‌های آفلاین استفاده کنید. صرفه‌جویی در هزینه‌های داده یک دلیل متداول است، اما گم نشدن در هنگام قطع اتصال نیز مهم است. ما در حال حاضر برای همه چیز به تلفن‌های خود متکی هستیم و از دست دادن ارتباط در یک منطقه ناشناخته می‌تواند برای ما هزینه داشته باشد و باعث شود دیر به مقصد برسیم و به طور بالقوه لحظات مهمی را از دست بدهیم.

با بارگیری یک نقشه آفلاین، می‌توانید مطمئن باشید در صورت از دست دادن داده‌ها آماده هستید :)