بر اساس برخی از بررسی‌های انجام شده توسط سایت 9to5Google، برنامه Google Messages در دستگاه‌های اندرویدی ممکن است به زودی واکنش‌های iMessage را به عنوان کاراکترهای ایموجی به جای متن نشان دهد.

در اپلیکیشن Messages در دستگاه‌های iOS و مک، کاربران می‌توانند واکنشی مانند قلب، شست بالا، شست پایین، خنده، علامت سوال یا تعجب اضافه کنند که همه این‌ها به عنوان حاشیه‌نویسی به iMessage نشان داده می‌شوند. این واکنش‌ها را می‌توان روی پیام‌های «حباب سبز» کاربران اندرویدی نیز استفاده کرد، اما اندروید آن‌ها را به درستی تفسیر نمی‌کند و می‌تواند منجر به ناهنجاری شود.

برای مثال، اگر پیامی را در آیفون دریافت می‌کنید، یکی از کاربران دیگر آیفون، قلب کوچکی را روی پیام مشاهده می‌کند. با این حال، در اندروید، وقتی پیامی را لایک می‌کنید (تا ایموجی قلب نشان داده شود)، آن را به صورت متنی نشان می‌دهد: [شخص] «دوست داشت» و سپس متن پیام. این در مورد همه واکنش‌های iMessage صدق می‌کند، گوگل آن‌ها را به شکلی به متن تبدیل می‌کند که عجیب به نظر می‌رسد، به خصوص اگر کاربران اندروید از واکنش‌های iMessage آگاه نباشند.

9to5Google کدهای موجود در آخرین به‌روزرسانی بتا Google Messages را بررسی کرد و متوجه شد که به جای نشان دادن واکنش‌های iMessage به صورت متن، Google Messages ممکن است به زودی آنها را به شکلک ترجمه کند، که راه‌حل بسیار بهتری برای کاربران اندروید خواهد بود.

اگر گوگل در نهایت تصمیم به اجرای این تغییر بگیرد، نمایش یک ایموجی برای واکنش iMessage می‌تواند از برخی ناهنجاری‌ها در تعاملات بین کاربران iOS و اندروید در آینده جلوگیری کند.