به گفته پلیس محلی، از ایرتگ‌های اپل در تعداد زیادی از سرقت‌های هدفمند خودرو در کانادا استفاده می‌شود. در یک بیانیه خبری از پلیس منطقه‌ای یورک، بازرسان روش جدیدی را شناسایی کرده‌اند که توسط سارقان برای ردیابی و سرقت وسایل نقلیه گران قیمت استفاده می‌شود که از قابلیت‌های ردیابی موقعیت ایرتگ بهره می‌برد. در حالی که روش سرقت خودروها تا حد زیادی متعارف است، هدف ایرتگ ردیابی یک خودروی مدل بالا به محل اقامت قربانی است، جایی که می‌توان آن را از خیابان به سرقت برد.

از سپتامبر ۲۰۲۱، افسران پلیس تنها در منطقه یورک پنج مورد را بررسی کرده‌اند که در آن مظنونان از ایرتگ در سرقت خودروهای گران قیمت استفاده کرده‌اند. سارقان هر وسیله نقلیه با ارزش خاصی را که در مکان‌های عمومی و پارکینگ‌ها پیدا می‌کنند، هدف قرار می‌دهند و ایرتگ را در مکانی دور از دید، مانند یدک‌کش یا درپوش سوخت قرار می‌دهند، به این امید که توسط مالک خودرو کشف نشود.

سارقان راهی برای غیرفعال کردن ویژگی‌های ضد ردیابی اپل ندارند که به کاربران هشدار می‌دهد زمانی که یک ایرتگ ناآشنا در حال ردیابی مکان آن‌ها است، اما همه قربانیان این اعلان را دریافت نمی‌کنند یا به آن عمل نمی‌کنند یا اینکه آیفون دارند.

 

پلیس کانادا: ایرتگ با افزایش تعداد سرقت‌های خودرو مرتبط است

 

در حالی که تاکنون تنها پنج مورد سرقت مستقیماً با ایرتگ مرتبط بوده است، در سال گذشته بیش از ۲۰۰۰ وسیله نقلیه در سراسر منطقه به سرقت رفته است و احتمالاً این مشکل به سایر مناطق و کشورهای جهان نیز کشیده شده است. پلیس انتظار دارد در آینده شاهد استفاده از ایرتگ در مقیاس وسیع‌تری در افزایش تعداد سرقت های خودرو باشد.

پلیس مالکان خودرو را تشویق کرده است تا در صورت امکان خودروی خود را در یک گاراژ قفل شده پارک کنند و آن را به طور منظم از نظر ردیاب بازرسی کنند، به خصوص اگر اعلان ایرتگ ناشناخته دریافت می‌کنند. ضمنا پلیس دو فیلم برای افزایش اطلاعات عمومی مرتبط با این مشکل رو به رشد را منتشر کرده است.