طبق گزارش The Korea Herald، اپل پس از تصویب قانونی که اپراتورهای فروشگاه‌های اپلیکیشن را از ملزم کردن توسعه‌دهندگان به استفاده از سیستم‌های خرید درون برنامه‌ای خود منع می‌کند، به توسعه دهندگان اپ استور اجازه می‌دهد سیستم‌های پرداخت جایگزین را در کره جنوبی ارائه دهند.

طبق برنامه‌هایی که این شرکت به کمیسیون ارتباطات کره ارائه کرده است، اپل همچنان قصد دارد برای خریدهایی که از طریق سیستم‌های پرداخت جایگزین انجام می‌شود، کارمزدی به مراتب کمتر دریافت کند. در این گزارش آمده است که اپل زمان اجرایی شدن سیاست جدید یا ساختار کمیسیون آن برای پرداخت‌های جایگزین را مشخص نکرده است.

اپل در بیانیه‌ای که با The Korea Herald به اشتراک گذاشته شده است، گفته است: ما مشتاقانه منتظر همکاری با KCC و جامعه توسعه‌دهندگان خود بر روی راه حلی هستیم که به نفع کاربران کره‌ای باشد. اپل احترام زیادی برای قوانین کره قائل است و سابقه همکاری قوی با توسعه‌دهندگان برنامه‌های با استعداد این کشور را دارد. کار ما همیشه با نگه داشتن اپ استور مکانی ایمن و قابل اعتماد برای کاربران‌مان برای دانلود برنامه‌هایی است که دوست دارند».

 

این مطلب رو از دست ندهید: گوگل پلی و سیستم جدید پرداخت در کره جنوبی - رویکرد اپل چه خواهد بود؟!

 

در نوامبر، گوگل اعلام کرد که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد سیستم‌های صورتحساب درون برنامه‌ای جایگزین را در فروشگاه Play خود در کره جنوبی ارائه دهند و گفت که هزینه سیستم‌های پرداخت جایگزین را چهار درصد کاهش می‌دهد. برای «اکثریت قریب به اتفاق» توسعه دهندگان، گوگل گفت که کارمزد آن از ۱۵ دردصد برای تراکنش‌ها از طریق سیستم صورتحساب گوگل پلی به ۱۱ درصد برای تراکنش‌ها از طریق یک سیستم صورتحساب جایگزین کاهش می‌یابد.