آموزش گام به گام جفت‌سازی و اتصال اپل واچ به آیفون

برای استفاده از ساعت هوشمند Apple Watch Series 3 به بالا و مجهز به سیستم‌عامل watchOS 7، باید از آیفون 6s به بالا و مجهز به iOS 14 یا بالاتر استفاده کنید. در واقع ساعت‌های هوشمند جدید نمی‌توانند با آیفون‌های قدیمی جفت شوند. همچنین باید بگوییم که دستیار‌های آیفون و اپل واچ با هم کار می‌کنند و به شما کمک خواهند کرد تا اپل واچ خود را با آيفون جفت‌سازی، متصل و تنظیم کنید. در نتیجه مراحل اتصال اپل واچ به آیفون، قطع این اتصال یا اتصال اپل واچ به یک آيفون جدید بسیار ساده خواهد بود و هر کاربری می‌تواند با پیروی از مراحل زیر، این اقدامات را انجام دهد. در ادامه آموزش گام به گام جفت‌سازی و اتصال اپل واچ به آیفون را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

اتصال اپل واچ به آيفون

نحوه اتصال اپل واچ به آیفون

1.    ابتدا اپل واچ خود را بر روی مچ دستتان قرار دهید و آن را ببندید.

2.    سپس اپل واچ خود را روشن کنید و برای این کار  باید دکمه کناری را فشار دهید و نگه دارید تا آرم Apple نمایان شود.

اپل واچ را به آيفون نزدیک کنید

3.   آیفون خود را به اپل واچ نزدیک کنید، منتظر بمانید تا صفحه جفت شدن اپل در آیفون شما نشان داده شود و سپس بر روی Continue کلیک کنید. همچنین می‌توانید برنامه Apple Watch را در آيفون باز کنید و سپس روی Pair New Watch کلیک کنید.

4.    در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا آیفون خود را طوری در موقعیت و مقابل دوربین قرار دهید که اپل واچ در قسمت viewfinder  برنامه‌ی Watch آیفون ظاهر شود. در نهایت دو دستگاه به یکدیگر متصل خواهند شد.

اتصال اپل واچ به آیفون به صورت خودکار

5.    سپس باید بر روی «Set Up for Myself» کلیک کنید و برای انجام تنظیمات باید دستورالعمل‌های موجود در آیفون و اپل واچ خود را دنبال کنید.

در حین اتصال اپل واچ به آيفون، نکاتی در مورد نحوه تعامل با آن ارائه خواهد شد و نحوه‌ی استفاده از اپل واچ در اختیارتان قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر در هنگام راه اندازی می‌توانید سرویس تلفن همراه را در اپل واچ خود فعال کنید و اگر مایل نیستید می‌توانید بعدا این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که که آیفون و اپل واچ شما باید از سیستم مخابراتی یکسانی بهره‌مند شوند.

نکته: اگر با خطایی در مراحل جفت‌سازی روبرو شده‌اید، فراموش نکنید که ابتدا باید اتصال گوشی‌ قبلی به اپل واچ را قطع کنید، تمام محتوا و تنظیمات اپل واچ را پاک کنید و سپس تنظیمات و اتصال جدید را بازنشانی کنید.

نکته: اگر اتصال به صورت خودکار از طریق دوربین انجام نشد باید به صورت دستی بر روی Pair Apple Watch در پایین صفحه آیفون کلیک کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

قطع اتصال اپل واچ و آیفون

1.    برنامه Watch را در آیفون خود اجرا کنید.

2.    بر روی «My Watch» کلیک کنید، سپس روی «All Watches» در بالای صفحه ضربه بزنید.

3.    در این مرحله باید بر روی دکمه اطلاعات   در کنار اپل واچی که می‌خواهید اتصال آن را لغو کنید، ضربه بزنید و سپس روی Unpair Apple Watch کلیک کنید.

قطع اتصال اپل واچ از آیفون

نحوه اتصال بیش از یک اپل واچ به آیفون

شما می‌توانید بیش از یک اپل واچ را به گوشی آیفون خود متصل کنید و نحوه‌ی اتصال مانند همان روش‌های قبلی است. در نتیجه ابتدا باید آیفون خود را به اپل واچ مورد نظر نزدیک کنید. و منتظر بمانید تا صفحه‌ی جفت‌سازی نمایش داده شود. سپس بر روی Pair کلیک کرده و مراحل زیر را دنبال کنید.

1.    برنامه Watch را در آیفون خود اجرا کنید.

2.    سپس بر روی «My Watch» ضربه بزنید و وارد بخش «All Watches» در بالای صفحه شوید.

3.    در این مرحله باید روی Pair New Watch کلیک کرده و سپس دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

سوییچ بین اپل واچ‌های مختلف

آیفون شما می‌تواند اپل واچی که در دست دارید را تشخیص دهد و به طور خودکار به آن متصل شود. در نتیجه برای تغییر اتصال کافی است تا ساعت اپل واچ دیگری که می‌خواهید را روی دستتان ببندید و مچ دست خود را بالا بیاورید تا اتصال به آيفون فورا انجام شود. همچنین می‌توانید هربار به صورت دستی این عملیات انتخاب اپل واچ را انجام دهید در نتیجه باید اتصال خودکار را غیرفعال کنید که در ادامه در اختیارتان قرار داده خواهد شد.

1.    ابتدا برنامه Watch را در آیفون خود اجرا کنید.

2.    سپس روی «My Watch» ضربه بزنید و وارد بخش «All Watches» در بالای صفحه شوید.

3.    سوییچ خودکار (Auto Switch) را غیر فعال کنید.

غیر فعال کردن اتصال خودکار آیفون به اپل واچ

برای دیدن اینکه Apple Watch شما به iPhone متصل است یا خیر، پایین صفحه ساعت را لمس کرده و نگه دارید، سپس انگشت خود را به سمت بالا بکشید تا Control Center باز شود و در نهایت نماد وضعیت اتصال را جستجو کنید.

نحوه اتصال اپل واچ به آیفون جدید

اگر آیفون شما قدیمی شده و اکنون یک آیفون جدید خریده‌اید که باید به اپل واچ متصل کنید، مراحل زیر را برای اتصال اپل واچ به آيفون جدید خود دنبال کنید.

1.    برای تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از آیفون قدیمی که در حال حاضر به اپل واچ متصل است، از iCloud Backup استفاده کنید.

2.    آیفون جدید خود را تنظیم کنید. در صفحه Apps & Data، بر روی گزینه‌ی restore from an iCloud backup برای بازیابی اطلاعات از اپل واچ به آيفون جدید کلیک کرده و سپس آخرین نسخه‌ی پشتیبان را انتخاب کنید.

اتصال اپل واچ به آيفون جدید

3.    مراحل راه اندازی آیفون را ادامه دهید و در صورتی که گزینه‌ای مانند use your Apple Watch with your new iPhone نمایش داده شده بر روی آن کلیک کنید.

4.    زمانی که تنظیمات آيفون به پایان رسید، اپل واچ درخواست اتصال به آيفون جدید را نمایش خواهد داد. در نتیجه مراحل اتصال اپل واچ با آيفون جدید را دنبال کنید. 

5.    در نهایت نیز روی Apple Watch خود گزینه‌ی OK را انتخاب کرده و سپس رمز عبور را وارد کنید.

وارد کردن رمز عبور در اپل واچ
 

مقاله راهنمای استفاده از اپل واچ و نحوه‌ی استفاده از قابلیت‌های این ساعت هوشمند نیز ممکن است برای‌تان جذاب باشد.

خرید اپل واچ سری 6

خرید اپل واچ سری 5

خرید اپل واچ سری SE

خرید اپل واچ نایکی