مدت کوتاهی پس از عرضه آیفون ۱۳ اپل در ماه سپتامبر، برآورد حمل و نقل برای همه مدل‌ها چند هفته شروع به تغییر کرد. این روند برای آیپد مینی، آیپد نسل نهم، اپل واچ سری ۷، و اخیراً مدل‌های جدید مک بوک پرو اپل، که همگی زمان تحویل تا نوامبر یا دسامبر را نشان می‌دهند، تکرار شد. حتی پارچه صیقل‌دهنده ۱۹ دلاری اپل نیز تا اواخر ماه آینده به فروش می‌رسد.

تأخیر در حمل و نقل محصولات جدید اپل پدیده جدیدی نیست، اما چندین محصول نسبتاً قدیمی اپل از نیمه اول سپتامبر بار تأخیر حمل و نقل را تجربه کرده‌اند، از جمله مدل‌های آیفون ۱۱، آیفون ۱۲، مک بوک ام وان و آیمک ۲۴ اینچی، و اپل واچ.

با این حال در سالی که اپل باید شاهد یکی از بزرگترین چرخه‌های ارتقاء محصول خود باشد، عرضه کنندگان به سادگی نمی‌توانند با تقاضای منقبض شده همگام شوند.

مارک گورمن از بلومبرگ گزارش داد که اپل اجزای خاصی، از جمله تراشه‌های Broadcom و Texas Instruments را به سختی به دست آورده است. تیم کوک، مدیرعامل اپل، طی تماس سه ماهه سوم این شرکت هشدار داد که کمبود تراشه‌ای که صنعت را در چند ماه گذشته تحت تاثیر قرار داده است، بر فروش آیفون امسال تأثیر می‌گذارد.

در حالی که کوک به احتمال زیاد با آیفون ۱۳ آینده به محدودیت‌ها اشاره می‌کرد، به نظر می‌رسد این کمبود به سایر خطوط تولید نیز وارد شده است. اپل هنوز فرصت دارد تا عدم تعادل عرضه و تقاضا را تا پایان ماه دسامبر اصلاح کند، اما گزارش گورمن نشان می‌دهد که تاخیر در ارسال محصولات قدیمی‌تر «نشانه‌ای نگران کننده» است.

از طرف دیگر محصولات اپل مانند ایرپاد، هوم پاد مینی، اپل تی وی و ایرتگ برای حمل تقریباً فوری در دسترس هستند.