بر اساس گزارش جدیدی از بیزنس اینسایدر، گوگل در نظر دارد اولین ساعت هوشمند خود را در سال آینده عرضه کند که نشان دهنده گسترش گوگل در تولید سخت‌افزار ساعت هوشمند، علاوه بر نرم افزار، است.

گوگل تاکنون فقط wearOS را توسعه داده است، سیستم عاملی که این شرکت با سامسونگ و سایرین برای پیاده‌سازی آن در ارائه ساعت‌های هوشمند شریک شده است. با این حال، گوگل در سال آینده اولین ساعت خود را با نام «روهان» برنامه ریزی می‌کند. بر اساس این گزارش، این ساعت دارای طراحی گرد و بدون حاشیه خواهد بود.

 

گوگل پیکسل واچ برای رقابت با اپل واچ برای سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی شد

 

اوایل ماه آوریل، شخصیت مطرح یوتیوب، جان پروسر، رندرهایی را از ظاهر این ساعت منتشر کرد. پروسر گفت که این ساعت می‌تواند در ماه اکتبر عرضه شود، اما هنوز محقق نشده است. نام تجاری «Pixel Watch» با مجموعه محصولات گوگل مطابقت دارد، اما این گزارش می‌گوید که مشخص نیست گوگل در نهایت چه نامی را انتخاب کند. «پیکسل واچ» مانند اپل واچ به کاربران کمک می‌کند تا سلامت و تناسب اندام خود را ردیابی کنند.

اپل، اپل واچ را در سال ۲۰۱۵ عرضه کرد و در سال‌های پس از آن، این ساعت ویژگی‌ها و عملکردهای جدیدی پیدا کرده است. بعید است که «پیکسل واچ» برخلاف آخرین نسخه اپل واچ، در اولین نسخه خود از سنسورهای پیشرفته مانند ECG یا اکسیژن خون استفاده کند.

اسناد داخلی مشاهده شده توسط بیزنس اینسایدر نشان می‌دهد که گوگل می‌خواهد مردم را برای ساعت خود هدف قرار دهد. سندی از سوی این شرکت گفته می‌شود که «سایزهای ناکافی برخی از کاربران را به طور کامل از دست‌بندهای پوشیدنی محروم می‌کند» و این شرکت قصد دارد ساعتی طراحی کند که «دست‌کم برای ۹۰ درصد از مردم پوشیدن آن راحت باشد».

کارمندان گوگل که با بیزنس اینسایدر صحبت کردند می‌گویند که گوگل قصد دارد پروژه خود را در بهار ۲۰۲۲ راه‌اندازی کند، اما این جدول زمانی ممکن است بر اساس بازخورد گروه منتخبی از کارمندانی که از ساعت جدید استفاده می‌کنند، تغییر کند.