ساعت زنگ‌دار آیفون بخشی ضروری از روتین صبحگاهی اکثر مردم است. اگر شما یکی از افرادی هستید که با صدای آشنای زنگ پیش‌فرض آیفون از خواب بیدار می‌شوید، ممکن است از خود بپرسید که چگونه زمان چرت زدن را تغییر دهید. اکثر مردم حداقل یک بار در صبح چرت می‌زنند، اما زمان استاندارد تعویق زنگ ساعت آیفون ممکن است برای عادات بیدار شدن شخصی شما خیلی کوتاه یا خیلی طولانی باشد.

 

آیا می‌توانید زمان تعویق را در آیفون تغییر دهید؟

عملکرد تعویق (snooze) در ساعت زنگ‌دار آیفون روی ۹ دقیقه تنظیم شده است و متاسفانه هیچ راهی برای تغییر زمان چرت زدن زنگ پیش فرض آیفون وجود ندارد. فاصله ۹ دقیقه‌ای چرت زدن به زمان زنگ ساعت‌های آنالوگ باز می‌گردد. ساعت‌های زنگ‌دار آنالوگ به دلیل محدودیت‌های اعمال شده توسط دنده‌های ساعت، فقط می‌توانند زمان‌های چرت زدن تا ۹ دقیقه را در خود جای دهند. البته، هیچ چرخ دنده‌ای در ساعت زنگ‌دار دیجیتال در آیفون‌ها وجود ندارد.

با این حال، برای ناراحتی بسیاری از کاربران آیفون، اپل هنوز گزینه‌های بیشتری برای تعویق در دستگاه‌های خود ارائه نکرده است.

 

جایگزین‌هایی برای به تعویق انداختن ساعت زنگ‌دار آیفون

اگر فواصل ۹ دقیقه‌ای چرت زدن ارائه شده توسط ساعت زنگ‌دار پیش فرض آیفون برای شما کار نمی‌کند، چند گزینه وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 

گزینه ۱. تنظیم زنگ‌های چندگانه

اگر می‌خواهید یک فاصله زمانی سفارشی بین آلارم‌ها وجود داشته باشد، ایجاد چندین آلارم مختلف یک گزینه است. به جای ایجاد یک زنگ ساعت واحد صبحگاهی و به تعویق انداختن آن در صورت لزوم، آلارم‌ها را در چندین زمان با فاصله زمانی تعویق مورد نظر خود ایجاد کنید. هنگام تنظیم یا ویرایش زنگ هشدار، اگر می‌خواهید به جای تعویق زنگ هشدار از چند زنگ هشدار استفاده کنید، گزینه تعویق را خاموش کنید.

می‌توانید از این برای تنظیم زنگ هشدار هر ۵ دقیقه، هر ۱۵ دقیقه یا هر بازه دیگری که فکر می‌کنید برای شما مناسب است، استفاده کنید.

 

تنظیم زنگ‌های چندگانه در آیفون

 

گزینه ۲. یک برنامه ساعت زنگ‌دار را دانلود کنید

اگر کسی هستید که برای بلند شدن تلاش می‌کنید و دائماً زیاد می‌خوابید یا دکمه چرت زدن را فشار می دهید، برنامه Walk Me Up! ممکن است موثرتر باشد. این برنامه به شما امکان می‌دهد فواصل چرت زدن را تنظیم کنید و تعداد چرت‌های مجاز را محدود کنید. وقتی می‌خواهید زنگ هشدار را برای همیشه خاموش کنید، باید بلند شوید و راه بروید تا آن را خاموش کنید.

 

برنامه Walk Me Up

 

برنامه‌های ساعت زنگ‌دار مبتنی بر چالش یا فعالیت ممکن است برای همه مناسب نباشند. خوشبختانه، اپ استور همچنین دارای برنامه‌های هشدار استاندارد بیشتری است. Alarm Clock HD یک برنامه ساعت زنگ‌دار ساده است که به شما امکان می‌دهد آلارم تنظیم کنید، صداها و رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید و فاصله چرت زدن را از ۱ دقیقه تا ۶۰ دقیقه تنظیم کنید.

 

Alarm Clock HD

 

یک ساعت زنگ‌دار پیدا کنید که برای شما کار کند

زنگ هشدار داخلی در برنامه ساعت آیفون یک گزینه استاندارد خوب است که برای بخش بزرگی از کاربران آیفون کار می‌کند. با این حال، اگر با چالش‌هایی با فاصله زمانی محدود چرت زدن مواجه هستید یا در بلند شدن از رختخواب مشکل دارید، تعدادی گزینه وجود دارد که ارزش جستجو و بررسی در اپ استور را دارد.

برخی از افراد برنامه‌هایی را ترجیح می‌دهند که از آنها می‌خواهد عکس بگیرند، راه بروند یا تلفن خود را تکان دهند تا وقتی دوره چرت زدن به پایان می‌رسد، زنگ هشدار را خاموش کنند تا مجبور شوند از رختخواب خارج شوند. دیگران یک گزینه استاندارد مشابه برنامه پیش فرض را ترجیح می‌دهند، اما فقط به گزینه‌ای برای تنظیم زمان چرت زدن نیاز دارند.

اپلیکیشنی را پیدا کنید که برای شما مناسب است تا بتوانید به موقع از خواب بیدار شوید و از دیر رسیدن به محل کار خودداری کنید.