آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا با وجود نصب اپلیکیشن Truecaller نمی‌توانید تماس گیرندگان ناشناس را در آیفون خود شناسایی کنید؟ شاید شما تفاوت‌هایی را بین نحوه عملکرد Truecaller در آیفون در مقایسه با اندروید تشخیص داده باشید. هیچ کس از اضطراب پاسخ دادن به تماس از یک شماره ناشناس لذت نمی‌برد. اما از آنجایی که آیفون به‌طور خودکار Truecaller را فعال نمی‌کند، تلاش برای استفاده از برنامه می‌تواند بی‌فایده باشد.

هر چند نگران نباشید. در این مطلب به شما نشان خواهیم داد که چگونه Truecaller را در آیفون خود فعال کنید.

 

Truecaller چیست؟

Truecaller یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های شناسایی تماس گیرنده و مسدود کردن اسپم (هرزنامه) است. هدف این برنامه کمک به شما در شناسایی و مسدود کردن تماس‌ها و پیام‌های اسپم ناخواسته است. Truecaller همچنین به شما امکان می‌دهد شماره‌های ناشناس را شناسایی یا جستجو کنید. شناسه تماس گیرنده در آیفون متفاوت از دستگاه اندرویدی کار می‌کند. این به این دلیل است که در Android Truecaller با برنامه پیش‌فرض Phone ادغام می‌شود، اما در iOS شناسه تماس‌گیرنده را فقط می‌توان توسط برنامه Phone کنترل کرد.

به همین دلیل، باید یک قدم اضافی بردارید تا Truecaller روی آیفون شما کار کند.

 

چگونه Truecaller را در آیفون خود فعال کنیم؟

به دلیل سیاست حفظ حریم خصوصی آیفون، به طور خودکار اجازه دسترسی به گزارش تماس شما را نمی‌دهد. برای فعال کردن Truecaller در آیفون خود، کافی است این مراحل را دنبال کنید:

  • تنظیمات را در دستگاه iOS خود باز کنید.
  • Phone را انتخاب کنید.
  • Call Blocking and Identification را انتخاب کنید.
  • تمام گزینه‌های Truecaller را روشن کنید.

 

چگونه Truecaller را در آیفون خود فعال کنیم؟

 

چگونه فیلتر پیام Truecaller را در آیفون فعال کنیم؟

همچنین می‌توانید از Truecaller برای فیلتر کردن هرزنامه پیام استفاده کنید تا از پیام‌های تبلیغاتی، ناخواسته و سایر فرستنده‌های ناخواسته جلوگیری کنید. این مورد برای آیفون‌هایی که iOS 14 و بالاتر دارند، قابل انجام است. برای روشن کردن فیلتر پیامک هرزنامه، این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید:

  • به تنظیمات بروید.
  • روی Messages ضربه بزنید.
  • روی Unknown & Spam ضربه بزنید.
  • فیلتر فرستنده ناشناس را فعال کنید.
  • Truecaller را فعال کنید.

 

چگونه فیلتر پیام Truecaller را در آیفون فعال کنیم؟

 

درباره Truecaller بیشتر بدانید

مراحل ذکر شده در بالا به شما کمک می‌کند تا Truecaller را در آیفون خود فعال کنید. اکنون که می‌توانید تجربه لذت‌بخش‌تری از Truecaller در آیفون خود داشته باشید، می‌توانید ویژگی‌های بیشتری را که این برنامه ارائه می‌دهد، کشف کنید. شاید فکر کنید تنها هدف Truecaller شناسایی و مسدود کردن تماس‌های هرزنامه است. اما ویژگی‌های مفید دیگری نیز وجود دارد. از ضبط تماس‌های تلفنی گرفته تا استفاده از هشدارهای تماس.