چگونه طول عمر باتری آیپد را افزایش دهیم؟!

موضوعی که بیشتر کاربران آیپد آن را به عنوان یکی از مشکلات دستگاه خود معرفی می‌کنند، مشکل مصرف زیاد شارژ باتری آیپد است.

متاسفانه آیپدهای اپل از ظرفیت باتری کمی بهره می‌برند و همین موضوع باعث خالی شدن شارژ باتری آیپد می‌شود تا کاربرانش به دنبال ترفند و راه حلی برای طول عمر باتری آیپد باشند. در ادامه این مقاله چندیدن ترفند برای افزایش طول عمر باتری آیپد را برای شما قرار داده‌ایم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها مصرف باتری آیپد خود را تا حد امکان کاهش دهید.

پس در ادامه این مطلب آموزشی با تلوتک همراه باشید تا چند مورد از عوامل مصرف کننده شارژ باتری آیپد را بررسی کنیم.

1. نور صفحه نمایش آیپد خود را کاهش دهید

دو روش بسیار متداول و کاربردی در رابطه با ذخیره انرژی دستگاه‌های هوشمند مانند گوشی‌های همراه و آیپدها وجود دارد و آن این است که نور صفحه نمایش را کم کنیم و یا استفاده خود را از وای‌فای کاهش دهیم.

برای آن که نور صفحه نمایش آیپدتان را تنظیم کنید کافیست بر روی صفحه نمایش به سمت بالا بکشید تا مرکز کنترل یا همان کنترل سنتر بر روی صفحه نمایان شود. سپس بر روی این صفحه شما می‌توانید در قسمت مخصوص نور صفحه نمایش با جابجا کردن نشانگر آن به سمت چپ یا راست، نور صفحه نمایش آیپد خود را تنظیم کنید. علاوه بر این شما می‌توانید به آدرس setting > display & brightness رفته و در این قسمت نیز نور صفحه نمایش را به دل‌خواه تغییر دهید. در این صفحه شما می‌توانید گزینه‌ای با نام auto brightness و یا همان تنظیم خودکار نور را نیز مشاهده کنید. با فعال کردن این گزینه، خودِ دستگاه نور صفحه نمایش را با توجه به میزان نور اطراف تنظیم خواهد کرد. که این مورد باعث افزایش طول عمر باتری آیپد شما می‌شود.

2. اعلان‌های آیپد را خاموش کنید

اعلان‌ها و یا همان notification ‌های آیپد می‌تواند قابلیت مفیدی باشد هر چند بعضی از آن‌ها می‌توانند آزاردهنده و یا بی‌مصرف باشند. به عنوان مثال سازندگان برنامه‌های مختلف از این قابلیت استفاده می‌کنند تا به شما یادآوری کنند که شما برنامه‌شان را بر روی آیپد خود نصب کرده‌اید. اما این اعلان‌های گاه و بیگاه باعث روشن شدن صفحه نمایش آیپد شما می‌شود و همین امر باعث خالی شدن شارژ باتری آیپد می‌شود و تاثیر منفی دارد.

شما می‌توانید به آدرس settings > notifications رفته و ارسال اعلان برنامه‌های مختلف را به دل‌خواه فعال و یا غیرفعال کنید. شما همچنین می‌توانید نحوه ارسال این اعلان‌ها بر روی دستگاه خود را نیز مشخص کنید.

بخش اعلان‌ها یا همان notifications یکی از عوامل مصرف کننده شارژ باتری آیپد

3. برنامه‌های پرمصرف آیپد را شناسایی کنید

شما می‌توانید به تنظیمات آیپد خود رفته و با انتخاب گزینه باتری از میزان مصرف برنامه‌های مختلف اطلاع یابید. این صفحه به شما اعلام می‌کند که در 24 ساعت گذشته و در هفت روز گذشته کدام یک از برنامه‌های شما بیشترین میزان باتری را مصرف کرده‌اند. در این صورت شما می‌توانید با بستن این برنامه‌ها و استفاده کمتر از آن‌ها به افزایش طول عمر باتری آیپد خود کمک کنید.

4. آیپد خود را به روز نگه دارید

اپل به صورت دوره‌ای به روزرسانی‌هایی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. با استفاده از این به روزرسانی‌ها شما می‌توانید برخی از مشکلات نرم افزاری ipad خود را بر طرف کنید. بعضی از این مشکلات می‌توانند بر روی طول عمر باتری آیپد شما نیز تاثیرگذار باشند.

از این رو بهتر است با رفتن به آدرس setting > general > software update آیپد خود را به روزرسانی کرده و از آپدیت بودن آن اطمینان حاصل نمایید. که حتی‌الامکان از مشکل مصرف زیاد شارژ باتری آیپد در امان باشید.