در آستانه رویداد دوشنبه اپل که انتظار می‌رود شامل عرضه مک بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید باشد، اینتل به کمپین طولانی مدت خود ادامه می‌دهد تا کاربران مک را متقاعد کند که به رایانه‌های شخصی مبتنی بر اینتل روی بیاورند.

هفته گذشته، اینتل ویدئویی را به عنوان بخشی از کمپین PC در مقابل Mac منتشر کرد که شامل «طرفداران اپل» با رایانه‌های مختلف اینتل و همه ویژگی‌های آنها بود. در طول ویدیوی چهار دقیقه‌ای، اینتل سعی کرد مصرف کنندگان اپل را بی‌توجه به «نوآوری»های شرکت‌های غیر از اپل، از جمله لپ‌تاپ‌های «صفحه لمسی»، نادیده بگیرد.

دیروز حساب رسمی اینتل در ادامه توئیت خود توئیت کرد: «اعترافات کاربران سابق مک. چه چیزی باعث شد به کامپیوترهای شخصی روی بیاورید؟» به جای اینکه کاربران سابق مک با این توییت به دلایلی که به رایانه تغییر حالت داده‌اند مشارکت داشته باشند، در عوض این توییت شامل پاسخ‌های کاربران فعلی مک است که از تلاش‌های بازاریابی «ناامید کننده» اینتل مضحکه است. در یکی از این نظرات آمده است: «فقط اعتراف کنید: فقط عصبانی هستید که اپل شما را رها کرده و پردازنده بهتری را به تنهایی طراحی کرده است.»

پاسخ‌های دیگر شامل کاربران اپل در ترول اینتل است، یکی از آنها نوشته «شما دعوت نشده‌اید» با تصویری از دعوتنامه رویداد "Unleashed" (آینده). یک پاسخ در دفاع از اینتل می‌گوید که اپل «یک برند لوکس با عملکرد پایین با سخت افزار گران قیمت و اکوسیستم کمتر است زیرا بسته است.»

 

این مطلب رو از دست ندید: بررسی محصولاتی که اپل در رویداد نوامبر معرفی می‌کند

 

از قضا در حالی که اینتل دفاع می‌کند، اپل هنوز کامپیوترهای مک را که از پردازنده‌های اینتل پشتیبانی می‌کنند، می فروشد.  پس از رویداد "Unleashed" روز دوشنبه، مک‌بوک پرو رده بالاتر دیگر مبتنی بر اینتل نخواهد بود و رسماً به سیلیکون اپل تغییر می‌کند، اما مک‌های دیگر مانند آیمک ۲۷ اینچی و مک پرو هنوز دارای پردازنده‌های اینتل هستند.

اپل در نوامبر سال گذشته رسماً انتقال خود را به سیلیکون اپل آغاز کرد و انتظار می‌رود که این شرکت سال آینده تمام کامپیوترهای مک خود را به طور کامل از اینتل دور کند.