بر اساس شبیه‌ساز آیفون ۱۳، تعبیه شده در Xcode، با وجود یک بریدگی کوچکتر، خط آیفون ۱۳ درصد باتری را در نوار وضعیت به کاربران نشان نمی‌دهد، حداقل به طور پیش فرض. کل سری آیفون ۱۳ دارای یک بریدگی کوچکتر است که امکان نمایش محتوا را بیشتر می‌کند. در حالی که بسیاری از مشتریان ممکن است امیدوار باشند که یک بریدگی کوچکتر باعث شود که اپل درصد باتری را در نوار وضعیت نشان دهد، اما به نظر نمی‌رسد حداقل در حال حاضر چنین باشد.

همان‌طور که در توییتر ذکر شد، شبیه‌ساز Xcode 13 برای آیفون ۱۳ پرو مکس، با وجود فضای کافی برای تغییر نوار سیگنال و وای‌فای به چپ، نوار وضعیت را بدون درصد باتری نشان می‌دهد. در حالی که شبیه‌ساز موجود در نسخه Xcode 13، که پس از رویداد دیروز منتشر شد، درصد باتری را نشان نمی‌دهد، اپل ممکن است آن را به عنوان یک گزینه در تنظیمات ارائه دهد.

به احتمال زیاد اپل درصد باتری را در نوار وضعیت قرار نمی‌دهد و هیچ راهی برای خاموش کردن آن توسط کاربران وجود ندارد. با آیفون‌های قدیمی‌تر که هیچ برشی ندارند، اپل گزینه‌ای را در تنظیمات برای روشن یا خاموش کردن درصد در نظر گرفته است و بازی مشابهی می‌تواند با آیفون ۱۳ در فروشگاه انجام شود. اگرچه شایان ذکر است که هیچ یک از تصاویر بازاریابی آیفون ۱۳ یا iOS 15 این امکان را نشان نمی‌دهند.
عرضه آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو از جمعه ۲۴ سپتامبر برای مشتریان آغاز می‌شود، اما ما انتظار داریم بررسی‌ها و تجربیات عملی دستگاه‌ها قبل از آن منتشر شود. این بررسی‌ها و برداشت‌ها به ما پاسخ قطعی می‌دهد که آیا اپل در نهایت به مشتریان اجازه می‌دهد درصد باتری خود را در نوار وضعیت نشان دهند، به جای اینکه مجبور شوند گوشه سمت راست صفحه را به پایین بکشند.