آموزش پخش فیلم با زیرنویس در آیفون

برخی از کاربران آیفون از عدم پخش فیلم‌ها با زیرنویس فارسی گلایه‌هایی را مطرح می‌کنند، اگر شما هم جزو افرادی هستید که نمی‌توانید فیلم یا سریال مورد نظر خود را با زیرنویس فارسی در آیفون اجرا کنید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این آموزش با تلوتک همراه باشید.

در ابتدا به اپلیکیشنی بدون تبلیغات آزار دهنده جهت پخش فیلم‌ها در دیوایس اپلی خود نیازمند هستیم، اپلیکیشن VLC برای آیفون یا آیپد مناسب‌ترین اپلیکیشن جهت تماشای فیلم‌ها می‌باشد.

 

لينک دانلود

 https://apps.apple.com/us/app/vlc-for-mobile/id650377962

سایت‌های فیلم و گروه‌های ترجمه، زیرنویس فیلم‌ها را بصورت فایلی با فرمت SRT ایجاد کرده و پس از زیپ کردن فایل‌ها آن‌ها را برای کاربرانشان منتشر می‌کنند. پس اگر زیرنویس فیلمی را از سایتی دانلود کردید، نیاز به خارج کردن زیرنویس از فایل زیپ هستید.

اپليكيشن استخراج زيرنويس

https://apps.apple.com/us/app/zip-rar/id1460279554

 

مرحله اول: دانلود فیلم در آیفون

مرحله دوم: دانلود زیرنویس هماهنگ با فیلم

فیلم و زیرنویس دانلود شده در پوشه Downloads در اپلیکیشن پیش‌فرض File قرار گرفته و فیلم با فرمت mkv و زیرنویس با فرمت zip دانلود شده‌اند. فرمت فیلم مشکلی برای پخش ندارد اما فایل زیرنویس میبایست srt باشد، این فایل درون فایل زیپ قرار گرفته و باید اکسترکت شود.

مرحله سوم: مشاهده فایل‌های دانلود شده و خارج کردن زیرنویس

با کمی بیشتر نگه‌داشتن انگشتتان روی فایل زیرنویس که با فرمت Zip دانلود شده و از طریق گزینه Uncompress، زیرنویس را از درون آن خارج می‌کنیم.

مرحله چهارم: یکنام کردن فایل‌های زیرنویس و فیلم

در این مرحله برای این که به پلیرمان بفهمانیم که فیلم دارای فایل زیرنویس است میبایست نام فایل فیلم با فرمت mkv یا mp4 و فایل زیرنویس با فرمت srt را یکی کنیم، خیلی ساده است.

با دوبار لمس روی نام فایل ویدئویی و زدن گزینه Copy نام این فایل را کپی کرده و مجددا با دوبار ضربه به قسمت نام فایل زیرنویس و لمس گزینه Paste نام این فایل را تغییر می‌دهیم. به همین سادگی فایل‌ها یکنام شدند.

مرحله پنجم: انتقال فایل‌ها به پوشه VLC

مرحله ششم: پخش فیلم در پلیر محبوب VLC

 

فروشگاه تلوتک