به گفته راس یانگ، تحلیلگر صنعت صفحه نمایش، به نظر می‌رسد که اپل در سال ۲۰۲۴ یک مک بوک ۱۳ اینچی جدید با صفحه نمایش OLED را روانه بازار کند. یانگ در توییتی که امروز با سوپر فالوورهای خود به اشتراک گذاشت، گفت که انتظار می‌رود این نوت بوک یک مک بوک ایر جدید باشد، اما او گفت که این احتمال وجود دارد که برند دیگری نیز داشته باشد.

یانگ که طیف وسیعی از اطلاعات مربوط به صفحه نمایش را برای آیفون ۱۳ پرو، آیپد مینی، مک بوک پرو و ​​سایر دستگاه‌ها به طور دقیق فاش کرده است، همچنین انتظار دارد که اپل در سال ۲۰۲۴ مدل های جدید آیپد پرو ۱۱ و ۱۲.۹ اینچی را با نمایشگرهای OLED عرضه کند.

یانگ در توییت دیگری که با سوپر فالوورهای خود به اشتراک گذاشت، گفت که نمایشگرهای OLED در هر سه دستگاه جدید از ساختار پشت سر هم دو پشته استفاده می‌کنند که در آن دو لایه قرمز، سبز و آبی وجود دارد که امکان افزایش روشنایی و مصرف انرژی کمتر را فراهم می‌کند. نمایشگرهای OLED همچنین برای بهره وری بیشتر انرژی نیازی به نور پس زمینه ندارند.

یانگ گفت همه دستگاه‌ها از فناوری نمایشگر LTPO برای نرخ نوسازی متغیر بین ۱ هرتز و ۱۲۰ هرتز استفاده می‌کنند، ویژگی که اپل آن را پرووشن (ProMotion) می‌نامد. همه مدل‌های آیپد پرو که از سال ۲۰۱۷ عرضه شده‌اند، قبلاً دارای پروموشن هستند، اما نرخ تازه‌سازی می‌تواند تا ۲۴ هرتز کاهش یابد، در حالی که پروموشن برای مک بوک ایر جدید است.

اپل در حال حاضر روی انتقال خطوط مک و آیپد خود به نمایشگرهای LCD با نور پس زمینه mini-LED متمرکز شده است و نمایشگرهای OLED قدم بعدی خواهند بود. برخلاف نمایشگرهای mini-LED، پنل‌های OLED از پیکسل‌هایی استفاده می‌کنند که خود ساطع می‌کنند و نیازی به نور پس‌زمینه ندارند، که می‌تواند نسبت کنتراست را بهبود بخشد و به عمر باتری بیشتر کمک کند.